Podrobný program

 
 
čtvrtek 30. ledna 2020
  Sál Bellevue
08:30-17:00 Živé přenosy endoskopických výkonů z IKEM, přednášky
08:30-08:45 Úvod
08:45-10:15 LIVE I
10:15-10:35 Přednáška
J.E. van Hooft (Amsterdam): Do guidelines improve quality?
10:35-11:05   Kávová přestávka
11:05-12:35 LIVE II
12:35-13:35 Oběd
13:35-13:55 Přednáška
A. Sethi (New York): Third space endoscopy
13:55-15:00 LIVE III
15:00-15:30 Kávová přestávka
15:30-15:50 Přednáška
P. Saxena (Sydney): Update on Interventional EUS
15:50-17:00 LIVE IV
pátek 31. ledna 2020
  Sál Bellevue
09:00-13:00  Sekce lékařů - přednášky, shrnutí LIVE případů, diskuze
09:00-09:30 State of the art lecture
Předsedající: M. Zavoral, Z. Zadorova
A. Sethi (New York): Women in Endoscopy-what does it really take to even the playing field
09:30-11:00
 
Sekce 1: Hepatopancreatobiliary endoscopy
Předsedající: O. Urban, F. Zavada, J. Kozeluhova, R. Keil
09:30-09:50 A. Wiechowska-Kozłowska (Szczecin): EUS treatment of gastric varices
09:50-10:10 R. Bruha: Update in endoscopy for portal hypertension
10:10-10:30  O. Urban: Update in cholangioscopy
10:30-10:45  J. Hajer: Endoscopic management of chronic pancreatitis
10:45-11:00  T. Hucl: Endoscopy quiz
11:00-11:30 Kávová přestávka
11:30-13:00 Sekce 2: Luminal GI endoscopy
Předsedající: J. Martinek, S. Rejchrt, S. Drazilova, E. Veseliny
11:30-11:45 D. Kohoutova (London): What should an endoscopist know about GAPPS
11:45-12:05 Z. Zelinkova (Bratislava): Update in management of anastomotic strictures in Crohn's disease
12:05-12:25 M. Arvanitakis (Brussels): Mid-gut diagnosis and treatment
12:25-12:40  S. Suchanek: Colonic ESD: who should do it and when
12:40-12:55 T. Hucl, J. Maluskova: Pathology report
12:55-13:00  J. Martinek: Closing words
  Salónek B+C
09:20-13:00  Sekce sester - přednášky, diskuze
(Program bude probíhat v českém jazyce)
Předsedající: A. Tichá, M. Gabrielová, A. Brucknerová
09:20:09:40 O. Schonová (České Budějovice): Zdravé tenké střevo – průřez historií
09:40-10:00 M. Petřeková (Valašské Meziříčí): Celiakie
10:00-10:20    E. Plavčanová (Trnava): Úloha sestry pri G-POEM v liečbe gastroparézy                                  
10:20-10:40 J. Folttiny, Z. Černá, Š. Suchánek (Praha): „Full thickness“ resekce v tlustém střevě   
10:40-11:00 H. Kubecová (Praha): Endoskopická gastroplastika – nová endoskopická metoda léčby obezity 
11:00-11:30 Kávová přestávka
11:30-11:50 P. Absolonová (Brno): Reprocesing v digestivní endoskopii                                                             
11:50-12:10 M. Gabrielová (Zlín): Příprava pacienta před endoskopickým vyšetřením
12:10-12:30 A. Brucknerová, M. Latioková (Praha): Úloha sestry při endoskopické sutuře
12:30-12:50 E. Berková (Frýdek Místek): Terapeutická endoskopická ultrasonografie v praxi  
12:50-12:55  A. Tichá, A. Brucknerová: Závěrečné poznámky
12:55-13:00      J. Martinek: Závěr kongresu (sál Bellevue)
  Sál Danube (3. patro)
10:00-12:00 Hands On kurzy
Garant: doc. MUDr. Tomáš Hucl, Ph.D.
Hands On kurzy jsou k dispozici zdarma pouze pro registrované účastníky. Přihlášky budou spuštěny brzy.
V případě zájmu o Hands On kurzy kontaktujte prosím sekretariát na adrese pragueendoscopydays@guarant.cz.
Hands-on session
Learn from international experts

Station 1 ESD, A. Sethi / Z. Vackova
Station 2 EMR, P. Saxena / P. Drastich
Station 3 EUS FNA, A. Wiechowska-Kozłowska / P. Wohl
Station 4 ERCP, M. Arvanitakis / P. Stirand
Station 5 Hemostasis, D. Kohoutova / I. Mikoviny Kajzrlikova

středa 29. ledna 2020
13:30-17:00  Hands On kurzy
Místo konání: IKEM
 čtvrtek 30. ledna 2020
08:45-17:00 Živé přenosy endoskopických výkonů, přednášky
09:00-13:00  Sekce sester, sekce lékařů – přednášky, kazuistiky, diskuze

 

 

© 2019 GUARANT International spol. s r. o.